Одинадцятий міжнародний теоретико-методологічний семінар і Восьмий міжнародний конкурс молодих науковців «Архетипіка і публічне управління: традиція, її суб’єкти та джерела у постмодерному суспільстві»; м. Александрія, Нова Александрійська бібліотека (Єгипет); 24-31 січня 2020 року
Програмні рамки наукового форуму 2020 року визначатиме проблематика публічного управління, пов’язана з дослідженням місця традиції в сучасному — постмодерному суспільстві.
Постмодерн, що прийшов на зміну Модерну, привніс з собою безодню невизначеності. За цих умов, що час від часу наповнюють сучасність кризовим станом, традиція повертає нас в минуле. Водночас вона наповнює постмодерн духом радикального оновлення, адже новизна в традиції має не часовий, а онтологічний характер. Вона пов’язана не з поступовим удосконаленням чогось минущого, а зі ствердженням граничної досконалості.
Традиція – в силу свого самонаслідування — належить більше теперішньому, ніж архаїчному минулому чи навіть ще не сконструйованому майбутньому. Це — не засушена спадщина, що передається від покоління до покоління по історичній «горизонталі». Через традицію людина намагається осягнути нескінчений простір, усю багатоманітність способів усвідомлення та пізнання буття давньої людини, а отже — шукає саму себе у сьогоденні. Саме тому традиція починається з «вертикалі» — власне того архетипного, яке пізнається інтуїтивно й поза будь-якими нашаруваннями часу, оскільки належить не минулому, а вічності.
- Чи став постмодерн з його тотальною деконструкцією добою «загибелі традиції»?
- Чи постмодерн став часом нових проявів традиції?
- Як співвідносяться традиції та новації?
- Чи керують міфи та забобони сучасним світом?
- Чи потрібно «відроджувати» / «реставрувати» традиції у добу постмодерну?
- Традиції постмодерну: яким буде «архів» сучасної епохи?
- Ну, і нарешті, хто ж ті суб’єкти, які опікуються сьогодні долею традиції?
Ці та інші питання визначатимуть простір для осмислення чергової теми ХІ ТМС-2020 / VIІІ МКМН-2020.
Мета заходу: об’єднати на засадах методології соціальної архетипіки міждисциплінарні зусилля представників соціально-гуманітарного знання навколо вирішення теоретичних і практичних проблем публічного управління, зокрема бачення тих майбутніх можливостей, які минуле створило для нашого теперішнього, а отже осмислення традиції, її суб’єктів та джерел у постмодерному суспільстві.
Учасникам форуму пропонується обрати один із нижче зазначених напрямів для наукової рефлексії та обговорення.
- Традиційна діяльність, її природа та суб’єкти в сучасному – постмодерному суспільстві.
- Традиція державотворення в умовах інноваційної діяльності.
- Психотипи «раціонал» / «ірраціонал» та їх участь у відтворенні традицій.
- Традиції в культурі, релігії, мові як передумова сталого розвитку.
- Традиція, її функціонування та розвиток в контексті «Імажинера» Жильбера Дюрана.
Дата проведення: 24-31 січня 2020 року
Місце проведення: м. Александрія, Нова Александрійська бібліотека (Єгипет).
Робочі мови: українська, англійська.
Реєстраційний внесок: відсутній.